Пирятинська районна рада
Пирятинський район, Полтавська область

Рівень захворюваності на COVID-19 зростає

Переглядів: 213

В Україні спостерігається збільшення кількості випадків COVID-19, зокрема станом на 11.09.2020 зафіксовано 3144 таких випадки.

З метою попередження поширення хвороби як в Україні так і в інших державах світу введено карантин. На початку літа більшість країн послабили карантин, однак з настання осені знову повернулися до жорстких обмежень.

У Данії заборонили публічні заходи з понад 50 учасниками та обмежили години роботи закладів громадського харчування.

В Ізраїлі через погіршення епідситуації у 40 містах з 7 вересня 2020 року запровадили «комендантську годину» з 19.00 до 5.00. Там о цій порі будуть зачинені всі підприємства і магазини, крім життєво важливих.

У Чехії з 10 вересня носіння масок у закритих приміщення є обов’язковим.

Тим часом в Україні до 31 жовтня 2020 року триває адаптивний карантин: залежно від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях територія України поділена за зеленим, жовтим, помаранчевим та червоним рівнями епіднебезпеки. Інформація щодо поточного рівень епідемічної небезпеки  розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (http://covid19.gov.ua).

Згідно рішення від 10.09.2020 Державної комісії з питань ТЕБ та НС з 14 вересня 2020 року «червоний» рівень небезпеки діятиме у 37 адміністративних одиницях, м. Київ – на «помаранчевому» рівні, Полтавська область перебуває на «зеленому» рівні.

Ознайомитись з обмеженнями, що встановлюються на територіях залежно від кольору рівня небезпеки можна на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням https://covid19.gov.ua/karantynni-zakhody.

З метою недопущення поширення коронавірусної хвороби жителям України необхідно дотримуватися основних простих правил:

- перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті у вдягнутих респіраторах або захисних масках, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

- правильно використовувати респіратори, маски, антисептики; (https://phc.org.ua/news/yak-pravilno-nositi-medichnu-masku-ta-rukavichki)

- дотримуватись правил гігієни рук, соціальної дистанції (1,5 метри), етикету кашлю та чхання;

- залишатися вдома та повідомити сімейного лікаря при наявності ознак респіраторних захворювань;

- регулярно проводити вологе прибирання та провітрювати помешкання;

- самовільно не залишати місця самоізоляції, обсервації.

            У відношенні окремих видів діяльності Головним державним санітарним лікарем України затверджено ряд рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину, з якими потрібно ознайомитися та виконувати (https://moz.gov.ua/golovnij-derzhavnij-sanitarnij-likar-ukraini) як суб’єктам господарювання так і, наприклад, батькам, діти яких ходять до школи чи дитячого садочку, пасажирам маршрутних транспортних засобів, продавцям, студентам.

            Ефективне стримання коронавірусної хвороби – результат спільної колективної роботи. Від нашого відношення до виконання простих правил залежить рівень якості нашого життя та наше здоров’я.

 

Пирятинське районне управління

Головного управління

Держпродспоживслужби

в Полтавські області


« повернутися до списку новин