Пирятинська районна рада
Пирятинський район, Полтавська область

Грушевий сад з ароматом Медового Спасу

Переглядів: 147

Три роки тому у Крячківці висаджено дивовижний грушевий сад, який став окрасою мальовничого села. Ініціатором ідеї та її втілювачем у життя став керівник ТОВ «Крячківка-Агро», депутат обласної ради Андрій Сімонов. Саме завдяки дбайливому керівництву вже сьогодні можна говорити про рентабельність такого виду діяльності.


У саду вирощують 5 сортів груш: «Сніжинка», «Улюблена Клаппа», «Яблунівська», «Ноябрська» та «Кучерянка», він займає площу понад 2 гектари. Всього 7000 саджанців. За словами бригадира Ніни Забави, груші мають неабиякі смакові якості, кожний сорт особливий – соковитий і духмяний. Найурожайнішою серед них є «Сніжинка», яка достигає наприкінці серпня і є самою ранньою, найпізніша – «Ноябрська». Сад облаштований крапельним поливом, періодично проводиться культивація міжрядь, а безпосередньо ряди прополюють вручну.
До перших морозів усі плоди зривають, при чому робити це потрібно дуже обережно аби не пошкодити плодоніжку. А дозрівають грушки вже у ящиках на складі…
Перші плоди зібрали минулого року та використали для потреб місцевого населення. Нині ж підприємство очікує щедрий урожай груш, тож вивчаються напрямки його реалізації. Закладений за європейськими технологіями, сад має великий потенціал для розвитку. А головне - у саду не використовують жодних хімікатів, продукт екологічно чистий. І це надзвичайно радує.

« повернутися до списку новин