Пирятинська районна рада
Пирятинський район, Полтавська область

Про новітні технології господарювання

Переглядів: 185

ТОВ «МАЛЮТИНЦІ-АГРО» вже дев’ять років успішно працює на Пирятинщині. Його керівник, депутат обласної ради Віталій Бабак, перший, хто вивчає та сміливо впроваджує новації сільського господарства.

Однією з них є сучасна система обробітку грунту – технологія ноу-тілл. Вона передбачає прямий посів насіння у землю за допомогою спеціальної техніки та відмову від традиційної оранки, боронування, культивації та інших видів обробітку землі. Такий підхід дає змогу суттєво зменшити витрати на паливо-мастильні матеріали, людську працю, сприяє затриманню вологи в грунті.
Віталій Анатолійович із великим захопленням говорить про своє втілення, адже має вже досвід за чотири роки. Він став новатором у районі, охоче ділиться досягненнями. Спочатку колеги сприймали ноу-хау, як дивакуватість, а вже зараз починають переймати таку систему господарювання. Саме сьогодні на полях ТОВ «МАЛЮТИНЦІ-АГРО» побували аграрії нашого району та Київської області.
Нині підприємство має в своєму активі 1870 гектарів землі, з них 1200 обробляються за технологією ноу-тілл. Сіють соняшник, кукурудзу, сою, пшеницю та ячмінь. Цього року традиційним класичним способом висіяли лише цукровий буряк, який не вирощується за даною технологією, а також невеликі ділянки культур для порівняння.
Віталій Анатолійович особисто знайомився із досвідом роботи аграріїв Аргентини (до речі, саме технологія ноу-тілл в цій країні, як і Бразилії, використовується на 95%). Керівник активно проводить експерименти, зокрема щодо ширини міжрядь культур, застосовуючи практику аргентинців.
Щодо врожайності Віталій Бабак все більше переконується у перевазі ноу-тіллу, охоче демонструючи для порівняння качани кукурудзи, котрі суттєво відрізняються. За класичним способом обробітку – кукурудза вже погоріла, недоотримавши вологи, а за ноу-тіллом її вистачає, качани добре розвинені, їм достатньо поживних речовин.
Віталій Анатолійович просто живе своєю справою, він переконаний, що від оранки потрібно відходити.
Малютинський досвід показує, що при нинішніх умовах співвідношення затрат та ціни на готову продукцію, майбутнє – за передовими технологіями, пошуком альтернативних способів бережливого ставлення до матінки-природи, зменшення негативного впливу на екологію з отриманням бажаного результату.

« повернутися до списку новин