Пирятинська районна рада

Голова районної ради провів нараду з питання забезпечення жителів Пирятинщини знеболюючими ліками

Переглядів: 122

16 червня голова районної ради Сергій Пазюк провів нараду з питання забезпечення жителів Пирятинського району знеболюючими ліками, які відпускаються по червоному рецепту.

Сьогодні у районі гостро постала проблема з відпуском психотропних і наркотичних препаратів, який проводила центральна районна аптека № 85 м.Пирятин. Як повідомила керівник закладу Антоніна Кисельова, аптека, яка повністю вела свою господарську діяльність, у 2017 році утратила статус юридичної особи. До 1 січня 2019 року вона була прибутковою, а далі, із появою нових приватних аптек у місті, стрімко почала втрачати позиції. Значно зменшився обсяг закупівлі товарів, стали закриватися аптечні пункти у селах, звільнялися працівники і дійшли до пів мільйонного збитку. З початку цього року аптека практично перестала отримувати товар, останні наркотичні препарати надійшли  7 березня. Нині працівники вже чотири місяці не отримують заробітну плату, а товару в аптеці майже не залишилося.

Можливо, хтось думає, що аптек у Пирятині і так вистачає, але лише тут здійснюється відпуск знеболюючих онкохворим, психотропних речовин, ліків для всіх пільгових категорій громадян району. Приватні аптеки не хочуть проводити  відпуск препаратів, бо не мають на це відповідної ліцензії, яка досить дороговартісна. Наразі керівництво обласного комунального підприємства «Полтавафарм» замовило наркотичні і психотропні препарати, однак після надходження їх до аптеки забезпечити хворих ними неможливо без спеціальних червоних бланків, яких просто немає. Заступник директора з економічних питань КП «Пирятинський ЦПМСД» Ольга Яременко зауважила, що бланки раніше придбавали через КП   «Полтавафарм», однак там навіть нічого не порадили.

Сергій Пазюк повідомив, що безпосередньо перед нарадою у телефонному режимі спілкувався із заступником комерційного  директора КП   «Полтавафарм» Оленою Кірієвою, яка зазначила, що про закриття аптеки № 85 у Пирятині мова не йде, уже із завтрашнього дня препарати, у яких є гостра потреба, будуть доставлені в аптечни   й заклад. Щодо питання бланків з червоними рецептами обіцяла вирішити до кінця доби.

У свою чергу, депутат обласної ради Андрій Сімонов також працював сьогодні у  Полтаві над вирішенням саме проблеми аптеки № 85. Він поспілкувався із головою обласної ради Олександром Біленьким, який зауважив, що обласна рада вже виділила на 2020 рік 5 мільйонів гривень для поповнення статутного капіталу КП «Полтавафарм», ні про яке банкрутство підприємства не йдеться і запевнив у відстоюванні позиції щодо недопущення закриття підприємства, його філій та забезпечення їх лікарськими препаратами.

Крім того, Андрій Сімонов поспілкувався із в.о. директора КП «Полтаваформ» Ольгою Шіпош, яка також підтвердила, що має чіткий план виведення підприємства із кризової ситуації і успішної його роботи у майбутньому. Андрій Вікторович висловив сподівання, що все ж таки у найкоротший термін ситуація із забезпеченням життєво важливими лікарськими засобами у районі стабілізується.

За результатами наради прийняті відповідні рекомендації.« повернутися до списку новин