Пирятинська районна рада

Про проблеми дитячого відділення районної лікарні

Переглядів: 361

Все частіше  на Пирятинщині  стали поширюватися чутки про закриття дитячого відділення центральної районної лікарні і начебто направлення дітлахів на лікування аж  до Лубен. Аби не допустити такого радикального кроку пирятинські активісти через соцмережі закликали небайдужих на своєрідну акцію протесту.

І сьогодні, 25 листопада, у районній лікарні переважно зібралися люди, які мають дітей  дошкільного віку, з вимогою не закривати відділення. Директор КП «Пирятинська ЦРЛ» Олександр Гаркавенко повідомив, що від цієї п’ятниці видав наказ про призупинення роботи відділення, оскільки на даний час дитячий лікар (а він один у відділенні) перебуває на лікарняному. Чутки про звільнення лікаря директор спростував, мотивуючи на разі тимчасовою його відсутністю.

Відомо, що педіатри району перейшли на приватну практику і нині значна кількість маленьких пацієнтів залишилася без медичного нагляду.

У процесі обговорення місцеві активісти просили лікарку, яка, до речі, була присутньою на зібранні, не звільнятися. Також зверталися до керівництва із проханням шукати спеціалістів, однак така кадрова проблема не лише у нашому районі.

Питання незабезпечення населення району лікарями не раз порушувалося керівниками медичної галузі району. Органами місцевого самоврядування Пирятинщини тільки з 2015 по 2019 рік було придбано 4 квартири, відшкодовано орендну плату за наймане житло – та виявляється цього у сучасних умовах недостатньо. Лікарі масово виїжджають за кордон, в обласні центри, міста з великою кількістю населення та розвиненою інфраструктурою…

За попередніми домовленостями, аби зберегти дитяче відділення, буде розроблено районну програму, якою передбачать додаткову оплату роботи лікаря, однак при цьому пошук лікарів-педіатрів і їх відповідна мотивація – працювати і лікувати діток Пирятинщини – буде відбуватися усіма доступними методами.
« повернутися до списку новин