Пирятинська районна рада
Пирятинський район, Полтавська область

До уваги отримувачів пільг на оплату житлово-комунальних послуг!

Переглядів: 192

Органами соціального захисту населення області щомісячно забезпечується нарахування пільг на оплату житлово-комунальних послуг понад 80 тисячам пільговиків.

Законодавством передбачено два варіанти отримання пільги на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі: безготівковий та готівковий.

Безготівковий спосіб виплати передбачає перерахування АТ “Ощадбанк” коштів на рахунки надавачів житлово-комунальних послуг у визначеній послідовності: опалення, постачання гарячої води, водопостачання, водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку. Про перерахування пільги АТ “Ощадбанк” протягом доби інформує пільговика в смс-повідомленні.

Інший спосіб – це отримання пільги готівкою. Пільговикам, яким надаються пільги в безготівковій формі надана можливість змінити форму отримання пільг на “готівкову”. Для цього необхідно подати відповідну заяву до територіального органу соціального захисту населення із зазначенням способу виплати пільги (через банківську установу або АТ “Укрпошта”).

Заяву про виплату пільг у готівковій формі через банківську установу можливо подати в будь-який зручний для пільговика час.

При наявності у пільговика відкритого в уповноваженому банку рахунку (пенсійного, іншого соціального рахунку) подаються реквізити вказаного рахунку, у разі відсутності банківського рахунку, необхідно звернутися до уповноваженого банку та відкрити рахунок для перерахування пільг у грошовій готівковій формі.

Отримувати пільгу в готівковій формі через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта” пільговики можуть у разі подачі заяви до 15 жовтня (15 травня). При цьому виплата пільги здійснюється з початку опалювального (неопалювального) сезону.

Звертаємо увагу, що у разі наявності у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі простроченої понад три місяці (станом на 1 жовтня та 1 травня) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн), виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі. Таким пільговикам рекомендуємо вирішити питання погашення заборгованості та звернутися із заявою до органу соціального захисту для виплати пільги в грошовій готівковій формі.

Пільговики, які не виявили бажання змінити форму отримання пільг з “безготівкової” на “готівкову” звертатись до управління соціального захисту населення додатково не потрібно.

За більш детальними роз’ясненнями Ви можете звернутися за телефоном обласної безкоштовної “гарячої лінії”: 0 800-500-620.

Директор Департаменту соціального

захисту населення обласної державної адміністрації


« повернутися до списку новин