Пирятинська районна рада
Пирятинський район, Полтавська область

Боротьба з COVID-19: на модернізацію ліжок із киснем Полтавщина отримала більше 20 мільйонів гривень субвенції

Переглядів: 103

Полтавська область отримала субвенцію з держбюджету на забезпечення киснем ліжок у лікарнях, які надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19. Про це на апаратній нараді повідомив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

«20,3 мільйонів гривень отримала Полтавська область із Фонду боротьби з коронавірусом. Відсьогодні ці кошти почнуть надходити до медичних закладів, – говорить Олег Синєгубов. – Розподіл і об’єм фінансування відповідає замовленню самих лікарень. Гроші будуть направлені на встановлення кисню, адже максимум ліжок ми маємо забезпечити кисневою підтримкою».

Лікарні, які отримають субвенцію: Полтавська обласна інфекційна лікарня, Полтавська міська лікарня №5,Полтавська міська лікарня №3,Полтавська  дитяча міська лікарня, Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька», Кременчуцька міська дитяча лікарня, Кременчуцька міська лікарня «Правобережна», Кременчуцька перша міська лікарня імені Богаєвського, Миргородська ЦРЛ, Лохвицька районна лікарня, Хорольська ЦРЛ, Решетилівська ЦРЛ, Зіньківська ЦРЛ, Лубенська лікарня інтенсивного лікування, Кобеляцька ЦРЛ, Карлівська ЦРЛ, Лікарня інтенсивного лікування I рівня в Горішніх Плавнях, Гадяцька ЦРЛ.

Голова ОДА повідомив, що кошти субвенції будуть направлені на монтаж системи постачання кисню, на поточні та капітальні ремонти системи централізованої подачі кисню, реконструкцію кисне проводу, закупівлю обладнання, що регулює подачу кисню пацієнту, криоциліндрів, кисневих концентраторів, кріогенних ємностей.

«Загалом в області 733 ліжка забезпечені централізованою подачею кисню (638 – у лікарнях першої хвилі та 95 – у лікарнях другої ). Це в межах 60%, але треба розгорнути додатково ліжок із кисневою підтримкою щонайменше до 80%, – зазначив Олег Синєгубов. 

«За кошти субвенції додатково буде створено 299 точок подачі кисню та 106 кисневих концентратів. Але суттєва фінансова підтримка буде спрямована на модернізацію самої системи, щоб у кожній лікарні була стабілізована подача кисню», – повідомив Віктор Лисак.

Крім того лікарні Полтавщини, які визначені для лікування хворих на COVID-19, на 100% забезпечені засобами індивідуального захисту з резервом роботи на 1,5-2 місяці. Загалом по лікарнях в Україні забезпеченість ЗІЗ становить 66,77% (Полтавська область – 79,84%).

« повернутися до списку новин