Пирятинська районна рада

НПП "Пирятинський" став одним з перших українських Національних природних парків, які долучились до Глобального інформаційного фонду даних з біорізноманіття GBIF

Переглядів: 98

-НПП "Пирятинський" став одним з перших українських Національних природних парків, які долучились до Глобального інформаційного фонду даних з біорізноманіття GBIF: The Global Biodiversity Information Facility.
-GBIF - це міжнародна відкрита платформа обміну даними з біорізноманіття, яка фінансується урядами країн учасників.

-GBIF дозволяє будь-якому користувачеві, з будь-якої точки Планети, за допомогою мережі Інтернет отримати доступ до інформації стосовно розповсюдження видів, які живуть на Землі, не зважаючи на віддаленість територій або кордони держав.
-Публікація даних у відповідності із загальноприйнятими стандартами дозволяє проводити не можливі раніше широкомасштабні дослідження, за результатами яких розробляються оптимальні рішення для збереження та стійкого використання біологічних ресурсів Планети.
-За опублікованими даними адміністрацією GBIF сформовано карту біологічного різноманіття Планети. Варто відзначити, що наша держава на цій карті виглядає такою собі «білою плямою». Можливо це через те, що Україна до сьогоднішнього дня не є асоційованим членом GBIF.
-Країни Європейського Союзу відзначаються досить густою мережею даних з біологічного різноманіття територій, завдяки великій кількості природоохоронних та інших установ, які долучились та публікують дані своїх досліджень в GBIF.
-Поміж 15 українських установ-учасників GBIF, лише 5 національних природних парків, серед яких і НПП "Пирятинський". Беззаперечною є важливість публікації результатів наукових досліджень, які проводяться природоохоронними установами, зокрема, національними природними парками. Таким чином, забезпечується вільний доступ до даних щодо біорізноманіття широкому колу дослідників або зацікавлених громадян з різних країн. ?Кожна людина може безперешкодно знайти інформацію щодо розповсюдження того чи іншого виду флори та фауни або отримати дані щодо фенологічних спостережень.
-Зазвичай, результати наукових досліджень природоохоронних установ (природних парків, заповідників та ін.) формуються у вигляді Літописів природи - достатньо громіздких накопичувачів наукової інформації, або у вигляді наукових публікацій. Тож, наукова інформація залишається доступною лише для досить вузького кола зацікавлених осіб. Для підвищення рівня відкритості та доступності наукової інформації, НПП "Пирятинський" розпочав публікувати результати наукових досліджень в GBIF.
-Першим опубліковано таксономічний список риб, які населяють водотоки в межах НПП "Пирятинський", і налічує 32 види кісткових риб. Відповідно до результатів моніторингових досліджень іхтіофауни, зміни у видовому різноманітті риб свідчать про те, що існуючий режим охорони та використання долин річок Удай, Перевод та Руда є достатньо ефективним і доцільним. Його слід зберігати на належному рівні.
-НПП "Пирятинський" продовжує роботу з публікації даних моніторингових досліджень в міжнародній відкритій базі даних GBIF. Найближчим часом планується видання інформації стосовно багаторічних досліджень фауни ссавців, птахів та комах.

Молодший науковий співробітник Ігор Кошовий« повернутися до списку новин