Пирятинська районна рада

Підозрюєш отруєння бджіл пестицидами – відразу повідом!

Переглядів: 124

Останнім часом в Україні почастішали випадки загибелі бджіл внаслідок застосування засобів захисту рослин.

Застосування зареєстрованих засобів захисту рослин офіційно дозволено, але існує ряд вимог щодо їх використання. Зокрема, це визначено документами: Закон України «Про пестициди і агрохімікати», Закон України «Про бджільництво», Державні санітарні правила ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів в народному господарстві України», Інструкція по профілактиці отруєння бджіл пестицидами від14.06.1989, Інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл від 30.01.2001.

Фактично, протягом всього сезону медозбору бджола знаходиться під загрозою отруєння - починаючи з ранньої весни до кінця літа.

Основним в попередженні отруєння бджіл засобами захисту рослин є комунікація між пасічником, органами місцевого самоврядування та агровиробником. Так, пасічник повинен зареєструвати пасіку в сільській/міській раді, Пирятинській райдержветлікарні, а агровиробник зобов’язаний повідомити пасічників, в т.ч. через органи місцевого самоврядування, про запланований обробіток полів пестицидами.

Основним етапом розслідування випадків масової загибелі бджіл є встановлення зв’язку між загибеллю бджіл та застосуванням пестицидів. Тому дуже важливо комісійно зафіксувати факт обробки полів та відібрати зразки пестицидів, які використовуються агровиробником в момент обробітку.

При підозрі на отруєння бджіл пестицидами пасічник повинен негайно повідомити сільського або міського голову, фахівця Держпродспоживслужби (2-22-13, 0997269598), суб’єкта господарювання, який обробляє поля, Національну поліцію з метою комісійного розслідування конкретного випадку загибелі бджіл.

Корисні посилання:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/86/95-%D0%B2%D1%80

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1492-14

https://zakon0.rada.gov.ua/rada/show/v0001282-98

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0131-01

 


 
Головний спеціаліст
Пирятинського районного управління
Головного управління
Держпродспоживслужби
в Полтавській області
Даниленко В.Я.


« повернутися до списку новин