Пирятинська районна рада
Пирятинський район, Полтавська область

Актуальні питання при наданні житлових субсидій

Переглядів: 18

Кому необхідно подати нову заяву та декларацію для призначення житлової субсидій на опалювальний період 2019/20рр?

Відповідно до норм чинного законодавства для окремих категорій одержувачів субсидії розрахунок житлової субсидії на наступний термін здійснюється виключно після подання нових заяв і декларацій.

Зокрема, це:

  • сім’ї, яким субсидія призначалась за рішенням комісії на фактично проживаючих зареєстрованих осіб;
  • орендарі житла та внутрішньо переміщені особи;
  • сім’ї, яким субсидія призначалась за рішенням комісії де є особи працездатного віку, в яких відсутні доходи або дохід менший за мінімальну заробітну плату та/або ними чи за них не сплачено єдиний соціальний внесок.

Якщо з травня поточного року зазначені категорії одержувачів субсидій не звернулися до управлінь соцзахисту, то для призначення субсидії на опалювальний період необхідно звернутись до 15 грудня (тобто не пізніше, ніж за 2 місяці з початку опалювального сезону, за винятком окремих життєвих ситуацій). У такому разі житлова субсидія буде призначена з початку опалювального періоду, тобто з 16 жовтня.

Звертаємо увагу. Якщо таким сім’ям вже призначено субсидію на неопалювальний період 2019 р., повторно подавати заяву не потрібно, з жовтня поточного року розмір субсидії буде розрахована автоматично.

Отримувачам субсидій, яким субсидію було перепризначено за підсумками попереднього опалювального сезону в травні 2019 року – субсидія з жовтня 2019 року буде перерахована автоматично.

Чи необхідно зазначати відомості про чоловіка та його доходи, якщо він зареєстрований за іншою адресою при зверненні за призначенням субсидії?

Так, є чимало сімей, в яких подружжя зареєстровано за різними адресами.

Однак, слід зазначити, що відповідно до законодавства при призначенні субсидії враховуються доходи не лише зареєстрованих у домогосподарстві осіб, а і членів їх сім’ї незалежно від місця їх реєстрації (проживання).

Згідно з Сімейним кодексом України (стаття 3) подружжя вважається сім'єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.

Тому при зверненні за призначенням субсидії необхідно декларувати доходи всіх членів сім’ї, навіть тих, які зареєстровані (проживають) за іншими адресами.

Якщо у власності є транспортний засіб (автомобіль чи причеп) чи призначається житлова субсидія?

Житлова субсидія не призначається (зокрема, на наступний період), якщо будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда).

Однак житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії з урахуванням конкретних обставин, що склались. Для цього необхідно обов’язково зазначити транспортний засіб (автомобіль чи причеп) у декларації та звернутись за призначенням субсидії для розгляду на комісії, створеній при райдержадміністрації чи міськвиконкомі.

Департамент соціального захисту населення

Полтавської обласної державної адміністрації


« повернутися до списку новин