Пирятинська районна рада
Пирятинський район, Полтавська область

«Власна марка», присвячена Героєві України Андрію Конопльову

Переглядів: 181

       У День пам’яті захисників України, на території парку імені Івана Котляревського у Полтаві, провели урочисту церемонію спецпогашення поштової марки за проєктом «Власна марка», присвяченої Герою України Андрію Конопльову. Він жив і працював у Пирятинському районі. У 2014 році був призваний за мобілізацією й служив в зоні проведення антитерористичної операції. Був військовим на той час 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади. Тримав оборону на взводному опорному пункті (ВОП) у районі села Нікішине, на Дебальцівському плацдармі.

        23 січня 2015 року противник здійснив наступ на взводний опорний пункт українських бійців. Андрій Конопльов першим побачив ворожі танки, які вели вогонь по позиції, сповістив командира ВОПу, особовий склад відділення й вступив у бій. Здійснив декілька влучних пострілів та знищив один із танків противника, зумів підбити другий танк, але останній здійснив постріл. У результаті прямого влучення танкового снаряда старший сержант Андрій Конопльов загинув. Наступ тоді було відбито й опорний пункт збережено. 12 грудня 2018 року воїну присвоєно звання Героя України.

       «Полтавська обласна державна адміністрація ініціювала випуск поштової марки за проєктом «Власна марка», присвяченої Героєві України Андрію Конопльову. В історії Незалежної України це друга марка, яку Укрпошта випустила на вшанування Героя України.

      На марці зображено портрет Андрія Конопльова на бойовій машині. Поряд зображено орден «Золота Зірка».

      Ця марка не про війну, не про смерть. Вона про життя. Це вічне нагадування, що нам є що боронити.

       У церемонії спецпогашення марки на пошану пам’яті старшого сержанта Збройних сил України Андрія Конопльова взяли участь дружина воїна Галина Конопльова й молодший син 6-річний Олексій. Марки, які пройшли церемонію спецпогашення, стануть експонатами Державного музею поштового зв’язку України, Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, філії Національного військово-історичного музею України – Музею важкої бомбардувальної авіації та Пирятинського районного краєзнавчого музею. 

               Із сайту Полтавської ОДА


« повернутися до списку новин