Пирятинська районна рада
Пирятинський район, Полтавська область

На Полтавщині триває профілактична робота щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції у закладах громадського харчування і торгівлі

Переглядів: 67

Спеціалісти Пирятиського районного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області у складі створених мобільних груп продовжують комісійні рейди з метою перевірки діяльності суб’єктів господарювання щодо дотримання ними санітарно-протиепідемічних норм та виконання обмежень, що діють під час карантину.

Із 26.06.2020 спеціалісти Держпродспоживслужби спільно з представниками правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування у ході комісійного рейду перевірили 14 об’єктів торгівлі продовольчими товарами,15 закладів громадського харчування, зокрема й два при АЗС, два об’єкти пасажирських перевезень на підконтрольних територіях. Під час проведення комісійних заходів були виявлені такі порушення:

– відсутність засобів індивідуального захисту – працівники працюють без рукавичок;

– біля барних стійок відсутнє маркування для перебування у черзі;

– не дотримується соціальна дистанція;

– відвідувачі частково без масок;

– частково використовується не спиртовий антисептик для відвідувачів;

– відсутнє маркування продезінфікованих корзин;

Порушення були усунуті. Спеціалісти Держпродспоживслужби і надалі продовжують проводити роз’яснювальну роботу з інформування населення щодо протидії поширенню респіраторного захворювання СOVID-19.

Спеціалісти Котелевського районного управління Держпродспоживслужби Полтавщини з 18 червня цього року здійснили три позапланові перевірки та взяли участь у 107 комісійних обстеженнях дотримання протиепідемічних заходів суб’єктами господарювання, а також два рейди спільно з репортером районної газети «Народна Трибуна».

Найбільше недоліків було виявлено при позаплановій  перевірці Котелевського агропродовольчого ринку, а саме :

–        допуск працівників ринку,суб’єктів господарювання та їх працівників здійснювався з проведенням температурного скринінгу, але не було запису на день перевірки,

–        антисептики наявні, але їх походження невідоме,

–        порушувалася соціальна дистанція відвідувачами ринку, зафіксовані факти скупчення людей,

–        не всі відвідувачі ринку забезпечені масками,

–        наявна стихійна торгівля на прилеглій до ринку території,

–        дезінфікування контактних поверхонь проводиться, але не пред’явлений журнал виконання робіт згідно з графіком.

Відносно встановлених порушень складено припис та вказані терміни їх виконання.

Інформацію про виявлені  порушення  під час перевірок та обстежень  щоденно  направляють голові місцевої комісії ТЕБ та НС  Котелевської РДА та інформують операторів  ринку з наданням відповідних пропозицій. Всього направлено 56 пропозицій.

27.06.2020 р. працівники Гребінківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за участю представника Гребінківського районного відділу поліції здійснили позапланові перевірки двох закладів громадського харчування Гребінки: кафе «Оболонь» і «Магія». 28.06.2020р. позапланово перевірили заклад громадського харчування у Гребінці – кафе «Святковий зал». Перевіряли дотримання протиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби ( COVID-19), затверджених «Тимчасових рекомендацій по організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантинну у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби ( COVID-19)»  постановою Головного державного санітарного лікаря України від 02.06.2020р. №32. У ході перевірки порушень також не було виявлено. З працівниками закладу проведено роз’яснювальну роботу, розповсюджені пам’ятки.

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

« повернутися до списку новин