Пирятинська районна рада
Пирятинський район, Полтавська область

Безоплатна правова допомога-завжди поруч!

Переглядів: 128

Вже 4 роки у Пирятині працює Пирятинське бюро правової допомоги, яке є відділом Лубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Безоплатна правова допомога-це вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. Бюро правової допомоги в місті Пирятині надає первинну та вторинну правову допомогу.                         Безоплатна первинна правова допомога передбачає такі види послуг як :

  1. надання правової інформації; 2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань; 3)складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);     4)надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Безоплатна вторинна правова допомога:

  1. захист; 2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; 3) складення документів процесуального характеру.

За час роботи Пирятинського бюро правової допомоги до установи звернулася 4218 особа, з них: 3952 звернення – первинна правова допомога ( надання консультацій, роз’яснень, допомога у складенні заяв не процесуального характеру), 266 звернень надійшло за вторинною правовою допомогою (складення заяв до суду, захист особи в суді).

Найбільш поширеними є звернення цивільного законодавства, сімейного права, соціального забезпечення, трудового, земельного, адміністративного, житлового, питання спадкування та виконання судових рішень тощо.                                                                                                        

Нагадуємо, що кожен громадянин може звернутися за правовою допомогою до установ системи Безоплатної правової допомоги, що в  Пирятині знаходиться за адресою: вул.Соборна,41, 1 пов., тел.( 053-58) 3-22-54, телефон «гарячої лінії» Безоплатної правової допомоги 0-800-213-103.

« повернутися до списку новин