Пирятинська районна рада
Пирятинський район, Полтавська область

Якщо дитячі табори Полтавщини відкриють цього літа, то тільки для місцевих дітей

Переглядів: 70

Відбулась Всеукраїнська селекторна нарада-засідання центрального міжвідомчого штабу з координування організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2020 році.

Заступник Міністра соцполітики України Борис Лебедцов та заступник Міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко зазначили, що позаміським дитячим закладам оздоровлення та відпочинку у період карантину до 22 червня не дозволяється працювати. МОЗ наразі розробляє спеціальні санітарні та технічні вимоги щодо виходу ДЗОВ із періоду обмежувальних заходів та підготовки їх до прийому дітей.

«Протягом 2019 року та на початку 2020 року у Полтавській області здійснено організаційні заходи щодо забезпечення оздоровчої кампанії 2020 року: забезпечено прийняття обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 5 років, прийняті та діють подібні місцеві програми у районах, ОТГ та містах обласного значення, організовано роботу Обласного штабу з оздоровлення та відпочинку дітей, – повідомила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віта Ковальська. – Здійснюється контроль за виконанням дитячими закладами завдань із підготовки до оздоровчого сезону».

На 2020 рік передбачено кошти, як в обласному бюджеті (18,2 млн. грн.) так і в місцевих (70,1 млн грн), у тому числі на здешевлення вартості путівок (8,42 млн грн). Самостійний вибір сім’єю дитячого закладу залишається пріоритетом забезпечення державних гарантій щодо доступності послуг.

Враховуючи рекомендації Міністерства освіти і науки України, після завершення навчального року не працювали 713 дитячих таборів відпочинку при школах.

«До оздоровчого періоду планувалася робота 26 позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. У зв'язку з гострою респіраторною хворобою COVID-19 цього літа не працюватимуть 5 дитячих закладів – «Чайка», «Іскорка», «Маяк», «Енергетик» і «Ромашка», а також під сумнівом робота 3 таборів обласної комунальної власності, які визначені для обсервації, – «Ерудит», «Супутник» і «Миргородський», – повідомив перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін. – Чекаємо рішення головного санітарного лікаря України щодо початку роботи таборів. Якщо вони цього літа запрацюють, то тільки для місцевих дітей. Відпочивальників із інших областей не прийматимемо».

На виконання доручення Кабміну в області розроблено етапи виходу дитячих таборів із періоду обмежувальних заходів.

Наразі триває І етап з обмеженим доступом (з 9 по 15 червня) – робота дитячих закладів у режимі здійснення попередніх перевірок органами та установами владних повноважень за затвердженим графіком. Також триває підготовка до ІІ етапу з обмеженим доступом – робота дитячих закладів у режимі здійснення комплексних перевірок та отримання дозвільних документів.

Дати ІІ та ІІІ етапів поки що невідомі. Робота дитячих закладів у режимі надання послуг дітям можлива лише за умов прийняття спеціальних санітарних та технічних вимог, розробки та прийняття алгоритмів медичного обстеження дітей, прийому їх у закладах, реагування на випадки підозр коронавірусної інфекції.

« повернутися до списку новин