Пирятинська районна рада

Про проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Переглядів: 95

На виконання Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин на 2019 рік у жовтні місяці 2019 року на території Пирятинського району буде проведена пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Під час кампанії буде розповсюджена спеціальна антирабічна вакцина за таким принципом:

- обробляється весь ареал проживання лисиць, крім населених пунктів і водних плес;

- принади розповсюджуються рівномірно в межах визначеної території.

Розповсюдження вакцини відбувається за допомогою авіатранспорту. Літаки оснащені системами GPS і системами реєстрації скидання принад з вакциною.

Систематичне проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу знизить, а в подальшому звільнить територію України від сказу природньо-вогнищевого типу.

Якщо Ви побачили принаду (розмір із сірникову коробку, сірого кольору зі специфічним запахом) - не беріть до рук, не пошкоджуйте принаду та блістер!

 

Довідково

Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.

 

В.о. начальника Пирятинського

районного управління                                                                            В.Я. Даниленко« повернутися до списку новин