Пирятинська районна рада
Пирятинський район, Полтавська область

Питання сільської медицини обговорювалося на Координаційній раді

Переглядів: 121

10  грудня  відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, яке провів голова Пирятинської районної ради Сергій Пазюк.  

Розпочалося засідання з обговорення питання щодо забезпечення якісними медичними послугами жителів сільських населених пунктів та подальшого функціонування закладів первинної медицини у 2020 році. Директор КП «Пирятинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Ірина Дядькова зазначила, що в Україні триває медична реформа, система фінансування закладів здійснюється за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Шляхом укладання договору з НСЗУ заклад отримує фінансування відповідно до кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями. Станом на 1 грудня поточного року у КП «Пирятинський ЦПМСД» працює 8 сімейних лікарів, при потребі 14. На території району охоплено первинною медичною допомогою 30 982 особи, з них лише 16 774 заключили декларації з лікарями. Фінансування, яке надходить від НСЗУ лише за підписані декларації, не в повному обсязі покриває потребу в обов’язкових витратах центру (заробітна плата, поточні видатки, медикаменти невідкладної допомоги, тощо). У листопаді два педіатри перейшли на приватну практику, у зв’язку з чим заклад недоотримує орієнтовно 166 тис. грн. на місяць. Така ситуація може призвести до значної заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам галузі, особливо сільських ФАПів. Аби не допустити соціальної напруги серед жителів Пирятинського району, адміністрація КП «Пирятинський ЦПМСД» звернулася до сільських рад із проханням виділити додаткові кошти на виплату заробітної плати працівникам медичних закладів, що знаходяться на їх території.

Ірина Дядькова висловила думку, що дана медична реформа більше спрямована на густонаселені міста, а от доля сільських ФАПів є незрозумілою, оскільки наявна тенденція, що для функціонування одного ФАПу повинно бути 700 осіб населення. Перехід лікарів на приватну практику зменшує загальний дохід КП «Пирятинський ЦПМСД», що в свою чергу суттєво вдаряє саме по сільських ФАПах.

Аби зберегти місцеві ФАПи, сільські голови спільно із районною радою висловили готовність до підтримки своїх медичних закладів, однак вважають, що про такі прогалини реформування необхідно доносити у високі владні кабінети, а не заявляти на всю країну про її успішність.

Крім того, члени Координаційної ради розглянули питання отримання міжбюджетних трансфертів на утримання сільських дошкільних навчальних  та клубних закладів у 2020 році, які напряму залежать від кількості дітей у садочку та всього жителів у громаді.

Наостанок учасники зібрання обговорили питання щодо відшкодування витрат на надання освітніх послуг дітям сільської місцевості, що навчаються в Пирятинській школі мистецтв.

 

                                                                    Пирятинська районна рада

« повернутися до списку новин