Пирятинська районна рада
Пирятинський район, Полтавська область

Пирятинська ЦРЛ лабораторно проводить обстеження на COVID-19

Переглядів: 48

Нині Пирятинська ЦРЛ лабораторно проводить обстеження на COVID-19 методом ІФА. Дослідження здійснюється відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я, згідно стандартів надання допомоги при захворюванню на COVID-19. Департаментом охорони здоров’я визначено перелік лабораторій, які мають право проводити дослідження, серед яких і Пирятинська. Лабораторія має фахівців та відповідне сертифіковане обладнання. Його вартість на сьогодні складає близько 1мільйона 200 тисяч гривень. Забір аналізів проводиться в осіб, які контактували з вірусними пацієнтами,  мають клінічні прояви, потребують консультаційної допомоги в лікувальних закладах України чи  планової госпіталізації.

Держава планує закупівлю реактивів для безкоштовного обстеження, але нині на одну особу встановлено мінімальну ціну для всіх без виключень - 87 гривень. До речі, в інших лабораторіях таке обстеження коштує від 350 до 2000 гривень. На сьогодні лабораторія вже провела 156 досліджень, з них 6 показали позитивний результат на COVID-19.

Дане обстеження стандартне для всіх лікувальних закладів України, на основі нього видається довідка про проходження. У разі виявлення позитивного результату, проводиться безкоштовно ПЛР-дослідження.

« повернутися до списку новин