Про грип
У зв’язку з початком епідемічного сезону грипу та гострих респіраторних інфекцій (ГРВІ) 2019-2020 років Держпродспоживслужба Пирятинського району звертає увагу на здійснення заходів щодо профілактики цих захворювань.
Щорічно епідемічний сезон з грипу триває орієнтовно з вересня-жовтня по березень-квітень. У цей період є найбільший ризик заразитися небезпечним недугом. По району за 3 тиждень 2020 р. на ГРВІ захворіло 124 особи з них 67 дітей, госпіталізовано 3 особи. Випадків смерті від грипу та ГРВІ не зареєстровано, спочатку епідсезону проведено 400 щеплень проти грипу.
Грип – це висококонтагіозне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразна інфікована людина при грипі в розпал хвороби, в гарячковому стані. Період зараження продовжується в середньому 4-7 днів. Передача інфекції відбувається головним чином повітряно-крапельним шляхом.
Симптоми : підвищена температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить, біль у м'язах. З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря - його слід викликати додому. Якщо стан хворого не погіршується, необхідно продовжувати лікування вдома до повного зникнення симптомів. Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою — її життя. Викликайте "швидку" чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні .
Профілактика:
1. «Захворів – сиди дома»;
Візьміть лікарняний. Грип швидко передається, та лише сприятиме поширенню інфекції.
2. Уникайте близького контакту з хворим;
Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.
3. Прикривайте ніс та рот;
Під час кашлю та чихання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
4. Мийте руки;
Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
5. Намагайтеся не торкатися обличчя;
На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
6. Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення;
Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезінфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
7. Привчіть себе до корисних звичок.
Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.
Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.
Лікар РУ ГУ Держпродспоживслужби
В Полтавській області Людмила Константиненко