Пирятинська районна рада

Ветеранів привітали з 75-річчям Великої Перемоги

Переглядів: 191

Наближається 75-та річниця Великої Перемоги над нацизмом. Саме  Друга світова війна увійшла в історію як одна з наймасштабніших і найжорстокіших воєн, що залишила за собою мільйони смертей, скалічені долі  і жахливі руїни. Та час невпинно рухається вперед, світ відновився, на зміну одного покоління приходить інше, а нащадкам зостаються спогади творців Великої Перемоги.

Нині на території Пирятинського району залишилося 12 ветеранів - учасників бойових дій Другої світової війни. Тож напередодні 75-ої річниці Перемоги, голова районної ради Сергій Пазюк та голова районної організації ветеранів Богдан Дубецький побували у ветеранів вдома і вручили продуктові набори та грошову допомогу, яку надав кожному учаснику бойових дій депутат обласної ради Андрій Сімонов.

Про декількох наших земляків ми сьогодні дещо розкажемо.

Іванова Ольга Іванівна – 95 років, проживає в с. Усівка. Жінка родом зі Смоленщини, там і воювала у партизанському загоні. У 1942 році було перше поранення, а вже наступного року внаслідок другого тяжкого поранення їй ампутовано ногу. Наприкінці війни потрапила в Усівку. Не дивлячись на всі труднощі життя і сьогодні Ольга Іванівна залишається оптимісткою. Жінка говорить, що не можна падати духом, адже якби здалися – не виграли б війну…

Лебідь Іван Петрович – 93 роки, мешканець с. Каплинці. Призваний на службу у 1944 році. Був мінометником. У Владивостоці перебував у  загоні підводного плавання. По завершенню війни ще шість з половиною років служив на підводному човні. Нагороджений Іван Петрович двома орденами «За мужність» та Вітчизняної війни, а також медалями. 

Панченко Іван Макарович – 94 роки, житель с. Велика Круча. У 1943 році, після звільнення м. Пирятин від фашистів, був мобілізований спочатку до Києва, а далі в тодішній Ленінград, який постійно обстрілювали. Саме тут і довелося воювати на відомих Пулковських висотах. Іван Макарович має ряд нагород - орден Вітчизняної війни, орден «За мужність» та медалі.« повернутися до списку новин