Пирятинська районна рада

Відбулося спільне засідання постійних комісій

Переглядів: 112

2 червня голова районної ради Сергій Пазюк провів спільне засідання постійних комісій районної ради з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та управління майном, з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я. Предметом зібрання постало питання, що викликало суспільний резонанс - звернення сестри медичної ФАПу с.Каплинці Тараса Костика щодо невиплати йому матеріальної допомоги на оздоровлення за 2019 рік комунальним підприємством «Пирятинський центр первинної медико-санітарної допомоги» та з’ясування обставин написання заяви.

Сергій Пазюк спростував звинувачення щодо незаконності надання в оренду приміщень Центру первинної медико-санітарної допомоги, зауваживши, що кожен орендований квадратний метр до отримання проходить певну процедуру через розгляд депутатських комісій та затверджується рішенням сесії, а вже далі відповідно укладається договір.

Окрім викладених проблем у заяві, Тарас Костик висловив незадоволення організацією роботи блокпостів у районі під час карантину, куди залучалися медичні працівники.

Директор КП «Пирятинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Ірина Дядькова пояснила, що робота двох блокпостів на Пирятинщині стала великим навантаженням. Вона організовувалася згідно динамічного графіка, оскільки спочатку залучалися лише фахівці Центру, яким ще потрібно було надавати допомогу і населенню, а вже потім долучилися медпрацівники КП «Пирятинська ЦРЛ» і навчальних закладів. Щодо невиплати коштів на оздоровлення за 2019 рік Ірина Дядькова зауважила, що через незабезпеченість лікарями, а також перехід їх на приватну діяльність, підприємство у минулому році недоотримало понад 2 мільйони гривень. Крім того, мережа медичних закладів району розгалужена, в умовах медичної реформи ФАП може функціонувати із населенням 700 осіб. Аби зберегти медицину на селі, ми звернулися за допомогою до сільських рад, щоб виділили кошти на потреби їхніх закладів, в тому числі і на заробітну плату.  Такі фінансові виклики не дали змоги виплатити оздоровчі кошти медичним працівникам, потреба в яких становила 380 тис. грн. У першому кварталі поточного року знову два лікарі перейшли на приватну практику, що ще більше загострило ситуацію. Для кожної сільської ради Центром розроблено програму і подано на розгляд, більшість вже частково затверджені. У співфінансуванні  із районною радою, яка, до речі, вже виділила 800 тис.грн. і планується подальше функціонування сільської первинної ланки із виплатами коштів медперсоналу на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових умов, як компенсації за 2019 рік.

Сергій Пазюк зауважив, що нині ситуація непроста, викликів щодо роботи Центру вистачає, але наше завдання  - надавати допомогу усім жителям району і кожна сільська рада прагне зберегти ФАП на своїй території, де переважно живуть люди поважного віку. Вже  неодноразово районна рада зверталася на обласний і державний рівень за допомогою у вирішенні ситуацію щодо кадрового забезпечення та можливості підписання декларацій з лікарями. Нині дуже багато фінансових зобов’язань перекладено на органи місцевого самоврядування, які мають обмежені фінансові ресурси, а в умовах карантину і суттєве недовиконання своїх бюджетів. Очільник району вже вкотре закликав лікарів приїжджати на роботу до Пирятинського краю, де їх забезпечать службовим житлом.

У підсумку постійними комісіями рекомендовано комунальному підприємству «Пирятинський ЦПМСД» виплатити у поточному році медичним працівникам закладу матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, якою відшкодуються кошти на оздоровлення за 2019 рік.« повернутися до списку новин