Пирятинська районна рада
Пирятинський район, Полтавська область

Жителі семи районів області обговорюють формування територій громад Полтавщини

Переглядів: 82

У Полтаві відбулося засідання дорадчої комісії щодо розгляду проблемних питань під час формування громад Полтавської області. Протягом дня конфігурацію нових та укрупнення існуючих ОТГ обговорювали представники семи районів області: Пирятинського, Глобинського, Гадяцького, Кременчуцького, Кобеляцького, Шишацького та Зіньківського.

Вів нараду голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. У ній взяли участь його перший заступник Дмитро Лунін та т.в.о. директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Олена Онупко. Пирятинський район представляли голова районної ради Сергій Пазюк, його заступник Олексій Гусак, депутат обласної ради Віталій Бабак, помічник народного депутата Максима Березіна та сільські голови.

Першими розглянули питання створення двох ОТГ у Пирятнському районі чи укрупнення однієї Пирятинської міської громади.

«Від Мінрегіону надійшли пропозиції створити в цьому районі Березоворудську та Пирятинську ОТГ, бо досі, крім Пирятинської громади, інші сільські ради так і не об’єдналися, – розповіла Олена Онупко. – За новими критеріями спроможності від 24 січня обидві громади матимуть високий рівень спроможності. Але є деяка проблематика стосовно позиції, висловленої на засіданні Мінрегіону 27 січня народним депутатом Максимом Березіним щодо формування однієї громади в межах району».

Думки присутніх кардинально відрізнялися. Представники Пирятина і Березової Рудки виступають за дві громади в районі. Жителі інших сільських рад хочуть приєднатися до Пирятинської міської ОТГ, мовляв, у Березовій Рудці погана інфраструктура.

«У будь-якому форматі вам доведеться співіснувати і разом робити все для розвитку. Треба знайти таку оптимальну конфігурацію ОТГ, щоб якнайбільше коштів отримав район, щоб інтереси людей були враховані та необхідні умови були створені. Якби раніше всі сільські ради об’єдналися, уже був би результат, – резюмував Олег Синєгубов. – Ми всіх почули, врахуємо конструктивні думки і будемо подавати рішення на Мінрегіон».


« повернутися до списку новин