Пирятинська районна рада

«Я злечу і навіки розтану…»

Переглядів: 180

Вихід у світ книги – ціла подія, за якою стоїть величезна робота її автора, упорядників, видавців, художників і ще багатьох небайдужих людей. Часто буває, що талановиті митці, надбавши велику поетичну скарбницю, відходять у інший світ так і не дізнавшись, що їх творчість постане перед читачами.

Такий талант сьогодні відкрито у селі Вікторія, де відбулася публічна презентація книги нашого земляка Олексія Сідого «Я злечу і навіки розтану…»

Олексій Андрійович Сідий народився у Березовій Рудці. Школу закінчив із золотою медаллю. Саме на цей період і припадає творчий початок – його вірші друкувалися у районній газеті. Склавши «на відмінно» вступні іспити до Полтавського педагогічного інституту, чомусь забрав документи і пішов служити в армію. Згодом навчався у Київському поліграфічному училищі, багато писав. Віршів назбиралося на цілу збірку, почав шукати видавництво, яке б їх надрукувало, але тогочасна радянська система підходу до молодих  талантів, залишила задум нездійсненним. Тож написане складав до чемодану.

Далі одружився, народилися діти – Юля та Максим. Зрештою доля привела його у село Вікторія, де й оселилися із сім’єю. Робота на місцевій птахофабриці, побутові проблеми забирали багато часу, але вже не писати не міг – тому творив ночами.

Лихі 90-ті роки призвели до безробіття. Олексій починає писати прозу далеко не елітарну, однак її охоче друкувало видавництво «Саванна».  Окрилений успіхом, береться за пригодницьку повість-казку для дітей «Далекі мандри Тигролова», яка згодом визнається однією із кращих робіт у конкурсі рукописів полтавських авторів 2000-го року. Обіцяли швидко надрукувати книгу, але не сталося… Лише у 2005 році автор самотужки видав невеликим тиражем.

До омріяної збірки поезій так руки і не дійшли. Вже після смерті Олексія Сідого, завдяки ентузіазму його друзів і шанувальників – Сергія і Таїсії Кустреюк, поета-односельця, голови Пирятинської районної ради Сергія Пазюка та фінансової підтримки депутатів обласної ради Віталія Бабака і  Андрія Сімонова, підприємців Сергія Гіса і Олексія Жданова – книга вийшла у світ.

І сьогодні, 30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, ми відкрили для себе багатогранного поета, який любив людей і залишив після себе нетлінний скарб. Збірка наповнена позитивною енергетикою і вражає своєю чуттєвістю. На святі була присутня дружина поета – Галина, яка подякувала всім, хто долучився до видання збірки.

Крім того, на заході привітали бібліотекарів Пирятинського краю із професійним святом. Саме бібліотекар є провідником, який допомагає книзі знайти дорогу до читацького серця. Відтепер і збірка «Я злечу і навіки розтану…» зможе доторкнутися до душі кожного.

            Справжньою окрасою дійства стала виставка місцевих майстринь, зокрема і клубу за інтересами «Лілея», які створили дивовижну картину – карта Пирятинського району, що залишиться частиною нашої історії.« повернутися до списку новин