Пирятинська районна рада

Відбулася сорок шоста сесія районної ради

Переглядів: 104

27 лютого відбулося пленарне засідання сорок шостої сесії Пирятинської районної ради сьомого скликання, яке провів голова районної ради Сергій Пазюк. У роботі сесії взяли участь депутати обласної ради Віталій Бабак, Іван Близнюк, Олександр Гаркавенко та Андрій Сімонов, сільські голови,  керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ та організацій, причетні до розгляду питань порядку денного, представники засобів масової інформації.

Перед початком пленарного засідання голова районної державної адміністрації Олег Куча повідомив, що Розпорядженням Президента України від 25 лютого 2020 року його звільнено з посади голови у зв’язку із закінченням строку повноважень і подякував усім за спільну роботу.

Головуючий надав слово депутату обласної ради Валерію Калюжному, який вручив Почесну грамоту Полтавської обласної ради заступнику голови Пирятинської районної ради Олексію Гусаку за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток територіальної громади.

Далі депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Т.в.о. начальника Пирятинського відділення поліції ГУНП в Полтавській області Максим Романенко доповів щодо стану боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності органів правопорядку на території району у 2019 році. Зокрема зазначено, що за минулий рік до Пирятинського ВП  надійшло 4215 заяв і повідомлення про кримінальні правопорушення та інші події, зареєстровано  355 кримінальних проваджень. Найпоширенішими злочинами майнової спрямованості залишаються крадіжки, яких за звітний період на території району скоєно 177,  по 68 кримінальних провадженнях особи встановленні. Зареєстровано 6  грабежів (розкрито 3),  30 шахрайств (розкрито 2),  виявлено 5 кримінальних правопорушення (без знятих з обліку) у сфері незаконного обігу наркотиків, зареєстрована 15 дорожньо-транспортних пригод  з потерпілими, в тому числі 3 спричинило смерть потерпілого. Упродовж звітного періоду ужиті відділенням поліції заходи дали змогу не допустити загострення  криміногенної ситуації на території обслуговування.

Керівник Лубенської місцевої прокуратури Юрій Манелюк  детально ознайомив присутніх зі станом законності, заходами щодо її зміцнення та результатами діяльності органів прокуратури на території Пирятинського району у 2019 році. Відзначено, що на піднаглядній території спостерігається зменшення злочинності на 8% (обліковано за 2018 рік – 511, за 2019 – 470). У поточному році збільшилася кількість особливо тяжких злочинів (з 4 у 2018 до 6 у 2019), збільшилася кількість зареєстрованих тяжких кримінальних правопорушень (з 90 до 102), зменшилися кількості злочинів середньої тяжкості (з 160 до 131) та невеликої тяжкості (з 103 до 98). Упродовж 2019 року слідчими Пирятинського ВП ГУНП у Полтавській області розпочато 430 кримінальних проваджень, з яких закінчено досудове розслідування у 356 (122 направлено з обвинувальним актом  до суду та 234 закрито).

У ході засідання депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за 2019 рік, зняли з контролю  ряд районних  програм, термін дії яких закінчився. Основним предметом розгляду стало затвердження районних програм та внесення змін до діючих. Так, зокрема ухвалено такі районні програми: розвитку місцевого самоврядування; підтримки функціонування мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі, покращення соціального обслуговування найбільш вразливих верств населення району; соціального захисту потерпілих (поранених)  та членів сімей загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в АТО та ООС та членів сімей осіб, які беруть участь в АТО та ООС в районах її проведення; "Чорнобильці серед нас, з нами в житті та пам’яті"; по пільговому забезпеченню окремих категорій громадян; цивільного захисту; підтримка військової частини Збройних Сил України, яка розташована на території Пирятинського району; охорони і поліпшення екологічного стану навколишнього природного середовища Пирятинського району тощо.

Обранці внесли зміни до показників районного бюджету на 2020 рік, якими, зокрема передбачено придбання комп’ютерної техніки та програмного забезпечення для центральної районної лікарні, виплату заробітної плати працівникам Центру первинної медико-санітарної допомоги, придбання фарби та інших матеріалів для проведення поточних ремонтів у школах району, облаштування системи автоматизованої пожежної сигналізації в трьох опорних школах району та інше. 

Крім того, затверджено Методичні рекомендації щодо порядку розроблення районних цільових програм, моніторингу та звітності про їх виконання, Положення по попередньому розгляду матеріалів для надання разової благодійної грошової допомоги хворим громадянам району та одноразової допомоги для вирішення соціально-побутових проблем членам сімей учасників бойових дій, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил, звіти про виконання фінансових планів комунальних підприємств охорони здоров’я за  2019 рік.

Також обранці передали  автомобіль ГАЗ 2705-414, 2007 року випуску, з балансу територіального центру на баланс районної ради, надали дозвіл КП "Пирятинський ЦПМСД" на передачу в оренду майна спільної власності територіальних громад району (частини приміщення сільської амбулаторії у с.Нові Мартиновичі), вивели з оперативного управління КП "Пирятинська центральна районна лікарня" нежитлову будівлю дитячої консультації та стоматології та деякі інші питання.

Наостанок депутати ухвалили ряд Звернень до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України,  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо скасування оплати за послуги розподілу природного газу, до Президента України щодо недопущення відкриття ринку земель сільськогосподарського  призначення та Міністерства охорони здоров’я і Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації щодо кадрового дефіциту первинної медичної ланки Пирятинського району.

У роботі сесії взяли участь 28 депутатів.

                                                                    Пирятинська районна рада« повернутися до списку новин