Пирятинська районна рада
Пирятинський район, Полтавська область

Профільна комісія розглянула звернення жителів села Крячківка

Переглядів: 118

Реагуючи на звернення жителів села Крячківка, яке надійшло до районної ради щодо господарської діяльності підприємця Пунька І.В., пов’язаної із вирощуванням птиці та законності відведення йому в оренду земельних ділянок, голова районної ради Сергій Пазюк 2 вересня провів виїзне засідання  постійної комісії районної ради з  питань аграрної політики, земельних відносин, екології та раціонального  природокористування.

Жителі Крячківки обурені, що господарська діяльність підприємця є загрозою для їх екологічної безпеки, оскільки не дотримується відповідних санітарних норм. На думку людей, відпрацьовані і забруднені води з пташника не проходять знезараження, послід та сміття не обробляється і вивозиться на поле, а відходи загиблої птиці скидаються на території в ями і ніяк не утилізуються. Жителі переконані, що такі дії ведуть до забруднення навколишньої території та питної води, адже більшість людей користуються колодязями. Самі селяни зверталися і до сільського голови Василя Позняка, і до підприємця з проханням з’явитися на зібрання до громади, однак їх не почули. Крім того, жителі вважають, що сільський голова разом із депутатським корпусом незаконно ухвалили рішення про передачу більшої частини земельної ділянки Пуньку І.В.

Профільна комісія разом із фахівцями Держпродспоживслужби, представниками громади та сільської ради побували на птахівничому підприємстві. Далі засідання продовжилося у сільському клубі за участю місцевих жителів та депутата обласної ради Андрія Сімонова.

Начальник Пирятинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Юрій Шніт повідомив, що до птахівничих підприємств є вимоги щодо проектування, облаштування, утримання та виробництва. Обійшовши дане підприємство з усіх сторін, можна говорити, що воно веде свою господарську діяльність у своїх межах, дотримуючись санітарних норм, але при цьому є ряд порушень, які будуть викладені лише після проведення позапланової перевірки. Що стосується питання утилізації, воно потребує кардинальних змін, однак висновки можна робити тільки після проведення перевірки, до речі, яку буде проведено у присутності зацікавлених осіб.

Щодо земельних ділянок, одна з них вже надана підприємцю в оренду через аукціон на 14 років.

За результатами обговорення даної ситуації, профільною комісією районної ради рекомендовано Пирятинському районному управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області провести позапланову перевірку щодо дотримання санітарних норм під час здійснення господарської діяльності підприємцем Пуньком І.В. Також рекомендовано Березоворудській сільській раді, у разі намірів виставлення на аукціон земельних ділянок на право їх оренди, попередньо проводити громадські слухання по кожній земельній ділянці.

« повернутися до списку новин