Пирятинська районна рада

Відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

Переглядів: 60

18 лютого  відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, яке провів голова районної ради Сергій Пазюк.  

Розпочалося засідання з обговорення питання щодо забезпечення організації харчування учнів сільських навчальних закладів у 2020 році. Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Володимир Романенко повідомив, що у школах району за рахунок районного бюджету здійснюється харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій закладів загальної середньої освіти. На безоплатне харчування учнів виділено кошти у сумі 900000 грн., однак потреба у його дофінансуванні до кінця року становить близько 283 тис. гривень. Відділом освіти проведено розрахунки потреби коштів по кожній школі і доведено до кожної сільської ради, вартість харчування 1-4 класів становить 14 грн., 5-11 класів – 16 грн.

Далі жваве обговорення викликало питання утримання закладів охорони здоров’я в сільських населених пунктах. На сьогодні КП «Пирятинський центр первинної медико-санітарної допомоги» звернулося до сільських рад із проханням виділити кошти на заробітну плату медичним працівникам своїх закладів охорони здоров’я. За словами директора Ірини Дядькової через незабезпеченість лікарями, а також перехід їх на приватну діяльність, підприємство має чималі фінансові проблеми, оскільки кошти виділяються тільки за підписані декларації з пацієнтами. Коли лікар переходить на приватну практику – йде значний відтік коштів з підприємства (близько 80 тис. у місяць). На жаль, нинішньою реформою на даний час не передбачено долю сільських ФАПів, тому їх може чекати оптимізація або утримання на місцевому рівні.

Сергій Пазюк відзначив, що потрібно підставити плече підтримки комунальному підприємству аби зберегти сільські медичні заклади.

Крім того члени Координаційної ради обговорили питання   передачі у комунальну власність лісосмуг, що знаходяться в адміністративних межах сільських рад. Головний спеціаліст з юридичних питань відділу організаційної та кадрової роботи виконавчого апарату районної ради Анастасія Бієнко повідомила, що з 1 січня в Україні почав діяти закон щодо вдосконалення правил користування у масивах земель сільськогосподарського призначення. Ухвалення документа внесло низку змін у земельну сферу і розширило повноваження громад, зокрема і щодо лісосмуг.

Закон відносить лісові насадження до земель сільськогосподарського призначення. Землі переходять у комунальну власність громад. Їх можна передавати в оренду без аукціонів фізичним та юридичним особам. Умова — підтримання земель і насаджень у належному стані. Інший варіант — громада створить комунальне підприємство і закріпить їх у постійне користування. Водночас, щоб взяти на баланс нові землі, сільським радам без інвентаризації не обійтися. А це додаткові і не малі кошти для місцевого бюджету. Держава допомоги в цьому поки не обіцяє.

  Пирятинська районна рада« повернутися до списку новин